Policie zadržela šampiona v kickboxu, vyhýbal se vězení

Praha - Speciální policejní pátrací tým zadržel a předal do vězení několikanásobného mistra světa a Evropy v kickboxu Petra Ondruše. Muž se skrýval od května, kdy ho soud poslal za vydírání na 3,5 roku do vězení. Ondruš je bývalým členem neonacistického Národního odporu a patří mu oděvní značka Grassel. Informaci přinesl server iDnes.cz.

Policisté z útvaru známého pod označením „lovci lebek“ zadrželi Ondruše, přezdívaného Píno, 5. listopadu v Praze na Vinohradech. „Odpor nekladl, byl docela překvapený, že jsme ho vypátrali. Ihned putoval do výkonu trestu,“ uvedla mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká.

Ondruš byl odsouzen za vydírání, při kterém v červnu 2006 použil zbraň. „Chtěl se pomstít zloději, který mu noc předtím vykradl auto s oblečením Grassel. O oděvech této značky odborníci na pravicový extremismus soudí, že dvě “s" v názvu mají odkazovat na nacistické jednotky SS. Muž dostal už dříve podmíněný trest za ublížení na zdraví.

Světovým šampionem v kickboxu se Ondruš stal v letech 2004, 2006 a 2007, evropský titul získal v letech 2005 a 2006. Nastupuje za oddíl SK Boxing Praha, který jeho odsouzení považuje za nespravedlivé.