Na Lounsku byl zprovozněn další úsek R7 z Prahy do Chomutova

Sulec (Lounsko) – Rychlostní silnice R7 je nově o dva a půl kilometru delší. Ředitelství silnic a dálnic totiž otevřelo obchvat obce Sulec na Lounsku, který sice na obou stranách ústí do staré silnice I/7, ale již odpovídá požadavkům na rychlostní silnici. Právě v Sulci byl dosud poslední průtah silnice I/7 obcí v Ústeckém kraji. O otevření nového obchvatu za 545 milionů korun informovala mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

Život v Sulci by nyní měl být pohodlnější a také bezpečnější. Dosud totiž vedla středem obce rovná silnice, která řadu řidičů sváděla k rychlé jízdě. Přitom přilehlé domy měly vjezdy přímo ze silnice, v obci je také křižovatka se silnicí z Toužetína do Bedřichovic.

Ačkoli je obchvat Sulce postaven jako rychlostní silnice, úředně bude zatím označen jako běžná silnice s devadesátikilometrovým rychlostním limitem. Na rychlostní silnici bude přeznačen až po zprovoznění navazujících úseků – pravděpodobně tedy v roce 2012.

Rychlostní silnice R7 je zatím hotova v úseku Praha–Slaný. „V úseku od hranic Středočeského a Ústeckého kraje po Postoloprty byly v minulých letech na silnici I/7 vybudovány v polovičním čtyřpruhu obchvaty Panenského Týnce, Chlumčan, Loun a Postoloprt,“ doplnil generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík. V úseku od Chomutova po Horu Svatého Šebestiána byla kvůli složitému horskému terénu a z něj plynoucích nákladů přeložka silnice I/7 vybudována pouze jako dvouproudá silnice se stoupacími pruhy a pruhy pro klesání.

Jedním z nejdůležitějších důvodů přestavby silnice I/7 je podle Vápeníkové zajištění vysokokapacitního dopravního spojení Prahy a průmyslových zón u Mostu, Loun, Postoloprt a Žatce.