Obžalovaný z brutální vraždy a znásilnění u soudu mlčel

Brno - Čtyřicetiletý Radim Odehnal, obžalovaný z březnové brutální vraždy a znásilnění ve svém domě v Brně-Komárově, odmítl dnes u brněnského krajského soudu vypovídat. Podle státní zástupkyně Ivety Eichlerové kladivem a nožem zabil dvaatřicetiletého muže a jeho tělo spálil. Mezitím opakovaně znásilňoval jeho přítelkyni, která se dosud potýká s trvalými psychickými následky. Odehnal před činem nabídl páru přespání ve svém domě. Hrozí mu výjimečný trest. Dnes byl Odehnal před soudem patrně naposledy. Požádal totiž, aby se proces konal bez jeho účasti. Soud mu vyhověl. Hlavní líčení bude pokračovat ve čtvrtek.

Obžalovaný je podle spisu nebezpečný recidivista. V minulosti byl odsouzen ke čtyřem letům vězení za znásilnění a pokus o něj. Pochází z Třebíčska. S otcem získali loni výměnou rodinný dům v Jeneweinově ulici v Brně-Komárově, v němž muž přibližně od počátku letošního roku bydlel.

S párem se seznámil 29. března v nedaleké restauraci. Trojice vypila v družné náladě několik piv a pak odešla k Odehnalovi. Tam začal dělat dívce sexuální návrhy. Když se proti tomu její partner ohradil, Odehnal mu zasadil tři rány kladivem do hlavy a bodl jej dýkou. Následně dívku znásilnil a spoutal.

Znásilněná dívka není schopna se o sebe postarat

Aby se pachatel zbavil těla, rozdělal na dvoře domu oheň, z něhož šlehaly plameny do výšky 1,5 metru. V něm chtěl ostatky spálit. Potvrdit totožnost zavražděného se podařilo podle vzorků DNA.

Dívka byla v době, kdy byl pachatel zaměstnaný ohněm, s roubíkem v ústech svázaná v kůlně domu. Odehnal by podle kriminalistů patrně následně zavraždil i ji, kdyby se oběti nepodařilo uprchnout. Při pálení ostatků byla dívka čtyřikrát znásilněna, mimo jiné i dřevěnou holí a nohou od stolu. Oběť trpí těžkou poruchou duševního zdraví, uvedla státní zástupkyně. Dívku sužují deprese, má poruchy spánku, bojí se zůstat osamocena a není schopna se o sebe postarat. Odehnal byl dopaden krátce po činu. Sousedé jej hodnotí jako nekonfliktního a slušného muže.