Veřejně vystoupit, to chce odvahu, vybídl na chatu Jaroslav Hutka

Praha – Písničkář Jaroslav Hutka patří mezi významné osobnosti sametové revoluce. V roce 1989 se z nizozemské emigrace octl se svojí písní Náměšť přímo ve středu dění. Nyní, po dvaceti letech, vzpomínal na chatu ČT24. „Zhroutila se celá východní Evropa a nás to prostě vzalo s sebou. Bojovali jsme jen sami se sebou a to se děje dodnes,“ vzkázal čtenářům. Celý chat si můžete přečíst zde.

„K vystoupení na veřejnosti a říkání svých názorů je třeba odvahy vždycky, i v demokracii. Demokracie je zápas. A české obyvatelstvo se většinou ukazuje jako zbabělé, špitají si své názory akorát u piva nebo je tam vyřvávají a do ničeho nezasahuji a pak se diví, že “jiní„ to za ně nezařídili,“ uvedl Hutka s tím, že veřejně vystoupit je základem změny.

Zároveň ale připustil, že ve chvíli, kdy se začal režim hroutit, mu nebylo ještě nic jasné. „Všechno bylo překvapení, já s pádem bolševismu vůbec nepočítal,“ uvedl Hutka. Připustil také, že v té úžasné situaci jej bohužel ani nenapadlo, že se nacionalisti a chamtivci chopí tak rychle své příležitosti.