Pražskou zoo asi povede někdo z trojice Zámečník, Vávra, Bobek

Praha - Novým ředitelem pražské zoologické zahrady bude zřejmě někdo z trojice Miroslav Zámečník, Miroslav Bobek a Jan Vávra. Pracovní skupina, která kandidáty hodnotila, doporučila tyto tři uchazeče do finále. Konečné rozhodnutí by mělo padnout 1. prosince. „Tyto tři kandidáty čekají v nejbližší době psychotesty, jak stanoví pravidla výběrového řízení,“ uvedl radní Milan Richter (ODS). Pracovní skupina se znovu sejde 1. prosince, kdy by měla jednoho z uchazečů doporučit. Nového ředitele pak bude muset ještě potvrdit rada hlavního města.  

Ekonom Miroslav Zámečník je bývalým členem ekonomické rady vlády, působil také jako předseda dozorčí rady ČSA. Funkci opustil dnes právě kvůli kandidatuře na funkci ředitele pražské zoo. Miroslav Bobek je šéfredaktorem rozhlasové stanice Leonardo, která je součástí stanic Českého rozhlasu. Jan Vávra je znám svým působením ve funkci šéfredaktora zpravodajství televize Nova.   

Nový ředitel bude funkci vykonávat od ledna 2010. Nahradí Petra Fejka, který v čele zoo stál 12 let a od listopadu nastoupil na nově zřízenou pozici šéfa České národní budovy v New Yorku. Do té doby bude zahradu vést ekonomický náměstek.