Svoboda nad Úpou má nové autobusové nádraží

Svoboda nad Úpou (Trutnovsko) – Podkrkonošská Svoboda nad Úpou má nové autobusové nádraží. Cestujícím se otevřelo dnes dopoledne, stavba za 35 milionů jim má nabídnout lepší zázemí. Dosud měli k dispozici pouze několik plechových přístřešků. Autobusové nádraží zůstává na původním místě u železniční stanice, nově na prostranství vzniklo i nové parkoviště pro auta a přibyly stojany na kola.

„Hlavním cílem projektu bylo zlepšení podmínek pro turisty, kteří cestují do horských středisek Krkonoš,“ řekl starosta Svobody nad Úpou Milan Oravec. Cestující mají k dispozici na zrekonstruovaném autobusovém stanovišti v zastřešeném terminálu sociální zařízení, dopravní informace i možnost občerstvení. „Součástí nádraží je také parkoviště pro osobní automobily či stojany na kola pro cyklisty,“ řekl Oravec.

Většinu peněz na přestavbu stanoviště získala Svoboda nad Úpou z evropských fondů, bez této podpory by výstavbu terminálu město nezahájilo. Nádraží ve Svobodě, kde končí železnice z Trutnova, využívají v zimních měsících skibusy, které rozvážejí lyžaře do několika lyžařských areálů. V letních měsících je ve Svobodě zastávka speciálně upravených autobusů pro přepravu jízdních kol.