Na pražském letišti přibude 25 odbavovacích kiosků

Praha – Na letišti v pražské Ruzyni vznikne dalších 25 tzv. odbavovacích kiosků. S pomocí těchto automatů se mohou cestující samostatně odbavit, aniž by šli k přepážce s lidskou obsluhou. Celkem nyní bude na ruzyňském letišti 33 odbavovacích kiosků, jejich služeb budou nově moci využívat i zákazníci Českých aerolinií. Informovala o tom mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí.

První samoodbavovací kiosky letiště zprovoznilo v roce 2006, zatím je ale nevyužívalo mnoho dopravců. Nových 25 kiosků nové generace chce oficiálně představit ředitel letiště a zároveň prezident Českých aerolinií Miroslav Dvořák příští týden ve čtvrtek.

Cestující se zaplacenou letenkou si u kiosků mohou sami vytisknout palubní lístek a také zavazadlové lístky na označení kufrů. Ty potom odloží na speciální přepážce. Pomocí kiosků bude nově odbavovat pět dopravců včetně ČSA.

Samoodbavovací kiosky jsou jednou z mnoha elektronických služeb, které se objevily na letištích v posledních letech. Vedle nich se prosazuje například odbavení přes internet, odbavení pomocí mobilního telefonu nebo internetové připojení wi-fi v letištních terminálech.