Muži hrozí za zastřelení syna při lovu holubů až 5 let vězení

Plzeň - Čtyřiapadesátiletému muži z jižního Plzeňska, který v září u Hoříkovic nešťastnou náhodou zastřelil při lovu holubů svého nezletilého syna, hrozí za tento čin až pětileté vězení. Policie muže obvinila z ublížení na zdraví. Usnesení o zahájení stíhání mu doručila pošta tento týden.

„Podle dosud zjištěných skutečností nezletilec vstoupil před ústí hlavně brokové lovecké zbraně právě v momentě, když muž vystřelil na prolétající holuby. Chlapec utrpěl smrtelná poranění hlavy,“ uvedl policejní mluvčí Libor Pilař. Podle neoficiálních informací bylo hochovi 14 let. Policie věk nekomentuje.

Vyšetřovatelé zajistili u muže dvě brokovnice, které odeslali na balistickou a daktyloskopickou expertizu. Podle testů před lovem nepil alkohol. Neštěstí se stalo 19. září na slunečnicovém poli mezi obcemi Hoříkovice a Týnec na jižním Plzeňsku. Muž s chlapcem si vyšli na lov sami.

Smrtelné zranění při lovu zvěře se stalo na jižním Plzeňsku i tento týden. U Týniště u Přeštic zemřel 16. listopadu po poledni na honu na divoká prasata muž, jehož zasáhla do srdce střela z kulové zbraně zřejmě některého z ostatních myslivců. Třiatřicetiletý myslivec na místě zemřel. Policie zajistila všechny kulovnice a případ dál vyšetřuje.