Pražský magistrát probere finanční situaci dopravního podniku

Praha - Jak je na tom s penězi pražský dopravní podnik, bude dnes podrobně analyzovat finanční výbor magistrátu, který chce nejvíc prověřit peníze na investice. Zastupitelé proberou i kompromisy, ke kterým došli před deseti dny odboráři dopravního podniku a krizový štáb, a které odvrátily hrozící stávku dopraváků. Magistrátní finanční výbor zveřejní i informace k projektu Opencard.

Snaha dojít ke kompromisu odvrátila hrozící stávku pražské MHD

Konec propouštění, větší dohled nad najímáním firem na práci, kterou mohou udělat zaměstnanci, nebo ukončení spolupráce s auditorskou firmou BNC Consulting. To je jen základní výčet toho, na čem se odboráři s městem nakonec dohodli. Praha doplatí i chybějící peníze. Kolik to bude, stanoví auditorská firma.


„Na všech těch bodech jsme udělali kompromis. Já si myslím, že je to hlavně ve prospěch transparentnosti v oblasti outsourcingu, to znamená, že chceme pokračovat v dalších krocích, které směřují k úsporným opatřením v podniku,“ komentoval výsledky jednání generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy Martin Dvořák.

Podle Jiřího Obitka odboráři zvítězili

Podle člena stávkového výboru Jiřího Obitka odboráři rozhodně zvítězili, protože dali požadavky, které byly splněny. „Ano, cítíme se jako vítězové, ale jedním dechem musím říct, že bez kompromisů by to nešlo,“ řekl Obitko.

Magistrátní finanční výbor zveřejní i informace k projektu Opencard. Do něj se dopravní podnik zapojil v srpnu minulého roku, a to tím, že využití karty rozšířil o funkci tramvajenky. Karta v současnosti slouží i jako průkaz do knihovny, k placení parkovného či ke zjišťování dopravních přestupků.