Nehody v neděli nepřežili čtyři lidé – dva z nich na železnici

Praha – Čtyři lidé zemřeli v neděli při dopravních nehodách. Dva z nich přišli o život při silničních haváriích, životy dalších dvou skončily pod koly vlaků. Doprava na dvou jednokolejných tratích v Plzeňském kraji potom musela být přerušena. Jeden Čech zahynul v neděli také při nehodě na Slovensku. Do policejních statistik se přesto uplynulý víkend zapíše poměrně pozitivně – při nehodách na českých silnicích, které statistiky sledují, přišli za oba dny o život čtyři lidé.

U Běšin na železniční trati z Plzně do Klatov vstoupil krátce po třetí hodině člověk před přijíždějící vlak. Strojvedoucí nedokázal zabránit střetu a člověk v kolejišti na místě zahynul. Doprava na jednokolejné trati potom musela být přerušena.

Druhá železniční nehoda se stala nedaleko Osvračína na trati Plzeň-Domažlice. Vpodvečer srazil osobní vlak ženu, policie nevyloučila, že šlo o sebevraždu. Vlaky potom po trati, již využívají i mezistátní rychlíky, nejezdily zhruba až do deseti hodin večer.

Dopolední dopravní nehodu nepřežil řidič kamionu mezi Ždírcem nad Doubravou a obcí Údavy na Havlíčkobrodsku. Podle primáře krajských záchranářů Miroslava Havlíka sjel kamion ze silnice a narazil do stromu. Jeho řidič na místě zemřel.

O tragické nehodě na západě Slovenska informoval v neděli internetový server tvnoviny.sk. Čelně se tam srazily dva vozy, z nichž jeden řídil pětatřicetiletý Čech. Oba řidiči na místě zahynuli, další člověk byl lehce zraněn.