Nejlepší houskový knedlík dělá učeň z pražského InterContinentalu

Praha – Vítězem soutěže o nejlepší český houskový knedlík se stal kuchařský učeň z pražského hotelu InterContinental Tomáš Vaníček. Stejný hotel dnes hostil už třetí ročník soutěže, která má napomoci ke zvýšení renomé a kvality tohoto českého národního jídla. V porotě zasedli mimo jiné bývalý ministr zahraničí a současný senátor Jiří Dienstbier nebo herečka Iva Janžurová. O titul bojovala dvacítka kuchařů. Správný český houskový knedlík by podle nich měl být bez žmolků, péřový, hebký a vařit by se měl zásadně ve vodě, nikoliv v páře. Návštěvníci mohli ochutnat a rozhodnout i o tom, kdo obsadí první místo ve vedlejším klání dvanácti soutěžících o nejlepší a nejchutnější rajskou omáčku.

Podle Jiřiny Dienstbierové z pořádající Rady pro mezinárodní vztahy se soutěž začíná dostávat do povědomí občanů, dokonce přeskočila ve zpravodajství i sjezdy politických stran. Potěšilo ji i to, že do hotelu dorazili kuchaři z celé republiky. Většina z dvacítky soutěžících sice zastupovala hlavní město, přijeli ale i soutěžící z Ústí nad Labem, Hradce Králové a dalších míst. „Od příštího roku se chystáme pořádat regionální soutěže, ti nejlepší poté postoupí do národního kola,“ prozradila Dienstbierová.

Hodnotit klasiku české kuchyně je velmi subjektivní, protože neexistují přesná kritéria. Podle porotce a prezidenta Asociace kuchařů a cukrářů ČR Miroslava Kubce musí mít vítězný houskový knedlík dobrou konzistenci, musí dobře vonět a mít dobrou chuť: „Pokud je toto všechno dobře vyvážené, lze knedlík označit za dobrý.“ 

První zmínka o houskovém knedlíku pochází údajně ze 7. století

Senátor Jiří Dienstbier se domnívá, že kvalita knedlíků je v českém pohostinství velmi špatná. Sám prý vaří knedlíky od svých deseti let: „Na hospodských knedlíkách mi vadí to, že je kuchaři kupují ve velkoobchodech. Kuchař, který si musí kupovat knedlíky, není u mě žádný kuchař, ale lenoch.“

První zmínka o houskovém knedlíku pochází údajně ze 7. století. Podle pořadatelů kuchařského klání je knedlík doslova „instituce“ a každá česká žena by ho měla umět uvařit. A když ne ona, tak alespoň její manžel.