Paroubek o kongresu ODS: Ideová prázdnota a „legranda“

Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek odsoudil protilevicovou rétoriku víkendového kongresu občanských demokratů, paušální kriminalizace celé levice podle něj přinese ODS pouze setrvání fanatiků ve straně. Kongres prý potvrdil nulovou sebereflexi ODS a zároveň ideovou vyprázdněnost. V zápětí Paroubek ironicky strhal styl humoru, kterým se ODS na kongresu prezentovala. Za hlavního strůjce označil „tak řečené íčko“, což je podle něj mafiánské označení Ivana Langera.

„Česká pravice měla těžký víkend. Myšlenková potence nic moc, ale o to více invektiv na politické soupeře,“ uvedl předseda ČSSD s tím, že kongres byl plný nemístné „legrandy“. Paroubek označil programový návrh ODS nazvaný Vize 2020 za „tři stránky poměrně zmateného obsahu.“ Předseda ČSSD očekával dokument hutného textu, ale nad třístránkovým prázdným textem vyjádřil zklamání.

Jiří Paroubek:

„Že jsem se v jakési sjezdové alegorii objevil já, objevila se tam moje manželka, byla alegorie jistě plná vtipu. Ale hovořit o naší Tony (Paroubkova fena Baseta) jako o zbytcích psa je opravdu příliš i na naši modrou gaskoňskou basetku, cítí se tím velmi dotčena.“

Paroubek nešetřil ani komentátora ČT Václava Moravce, kterého prý jinak považuje za objektivního, který se prý přidal k rétorice ODS v otázce orientace sociálních demokratů na Rusko. I Karel Schwarzenberg v Paroubkových očích přestal předstírat jakoukoli slušnost, když přirovnal ČSSD k prodejné slečně.