Dva lidé ve Stochově se otrávili, měli u sebe drogy

Stochov (Kladensko) - Ve Stochově na Kladensku v neděli zemřeli dva lidé, kteří se otrávili oxidem uhelnatým. Dalšího člověka záchranáři převezli s poruchami vědomí do nemocnice. V jejich domě policisté našli drogy, upřesnila mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová prvotní informace, podle nichž čtyřiatřicetiletý muž a jednadvacetiletá žena zemřeli po požití pervitinu. Podle starostky Stochova Stanislavy Fišerové mrtví přebývali v domě, kde byla dříve odhalena pěstírna marihuany.

„Výsledky pitvy prokázaly, že příčina smrti nastala otravou oxidem uhelnatým. Na místě byly zajištěny i drogy a budou probíhat toxikologická vyšetření,“ uvedla Šteinerová. Další podrobnosti k případu včetně toho, zda oběti před smrtí požily drogu, neuvedla s tím, že vyšetřování dosud neskončilo.

Záchranáři do budovy na Honickém náměstí vyjížděli už v sobotu, kdy pomáhali jednomu mladíkovi. „Stěžoval si, že je mu špatně, že si zřejmě koupil špatnou dávku. Převezli jsme ho do kladenské nemocnice, kde strávil noc. Když se ráno vrátil do bytu, našel tam dva mrtvé a jednoho člověka v bezvědomí. Takže jsme tam vyjížděli znova,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Lékař podle ní u mrtvého muže a dívky mohl jen konstatovat smrt. „Je tam podezření na otravu pervitinem,“ dodala Janečková. Z výsledků pitvy ale později vyplynulo, že smrt obou lidí způsobil oxid uhelnatý. Odkud v domě unikal, policisté neupřesnili.

Šteinerová uvedla, že policie k případu vyjížděla v neděli dopoledne. „Na místě byly nalezeny dvě osoby bez známek života a jedna osoba ve špatném zdravotním stavu,“ dodala. Cizí zavinění podle ní nebylo prokázáno. Třicetiletý muž skončil v nemocnici, u obou mrtvých byla nařízena soudní pitva.