Bývalý náměstek káznice v Kuřimi dostal 3,5 roku za korupci

Brno - Okresní soud Brno-venkov poslal bývalého náměstka ředitelky věznice v Kuřimi na Brněnsku Rostislava Coloně za korupci na 3,5 roku do vězení. Muž musí navíc zaplatit pokutu 200 tisíc korun. Pokud ji ve stanoveném termínu nezaplatí, hrozí mu prodloužení vězení o půl roku. Coloň byl potrestán za to, že za úplatek sliboval jednomu z vězňů různé výhody ve vězení. Exnáměstek ředitelky věznice, který je bývalým švagrem ředitele Vězeňské služby ČR Luďka Kuly, vinu popírá. Proti rozsudku se odvolá k brněnskému krajskému soudu.

Coloň údajně inkasoval od vězně Lubomíra Jochmana 200 tisíc korun a následně po něm požadoval ještě dalších 300 tisíc. Vše se mělo odehrát v květnu 2007. Druhá částka už ale předána nebyla, protože tehdejšího funkcionáře vězeňské služby předtím zatkla policie.

První sumu nechal poslat vězeň na bankovní účet svého známého. Údajně tak učinil na pokyn Coloně, který si pak chtěl od prostředníka peníze za nabídnuté úlevy převzít. Vězeň měl za úplatek slíbeno nadstandardní ubytování v cele a také častější návštěvy blízkých. Odsouzený to popírá s tím, že si Jochman vše vymyslel ze msty. Soud mu ale neuvěřil.