Při srážce tramvaje a autobusu se na náměstí Míru zranilo šest lidí

Praha - Celkem šest zraněných si vyžádala ranní nehoda tramvaje a autobusu na pražském náměstí Míru. Podle mluvčí pražské záchranné služby Jiřiny Ernestové jde o lehčí zranění, jako jsou pohmožděniny. Tři lidé byli odvezeni do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí a dva na Vinohrady. Zranění nejsou v ohrožení života. Na bolesti hlavy si stěžoval i řidič z havarovaného autobusu, který také skončil v nemocnici. Odstranění následků nehody trvalo zhruba hodinu. Havárie se stala před půl devátou na společné autobusové a tramvajové zastávce.

Podle informací náměstka generálního inspektora Drážní inspekce Jana Kučery na místě narazila tramvaj č. 22 do autobusu linky 135.

Ernestová uvedla, že záchranáři odvezli tři ženy s pohmožděninami hlavy do Všeobecné fakultní nemocnice (VFN), jeden muž a jedna žena skončili s bolestmi zad na ortopedii vinohradské nemocnice a na místo vyjela ještě jedna posádka pro 45letého řidiče havarovaného autobusu. „Trpí bolestmi hlavy,“ uvedla Ernestová. Také jeho sanitka převezla do VFN.

/*json*/{"map":{"lat":50.0754991049,"lng":14.4371509552,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.074964,"lng":14.43648,"type":"6","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Kučera informoval o tom, že se zřejmě bude jednat o pochybení řidičky tramvaje, která nedobrzdila před stojícím autobusem. Zranění cestující jsou z autobusu. Odhad škody na tramvaji je 150 tisíc a na autobusu 100 tisíc korun. Provoz se na místě podařilo obnovit krátce před půl desátou.

Policejní mluvčí Iva Knolová uvedla, že tramvaj narazila do autobusu, který chtěl vjet do zastávky. Na místo přijeli i hasiči, kteří zasypali místa, kde vytekly provozní kapaliny.

Nehody tramvají nejsou výjimečné. Letos v dubnu se poblíž pražského Tylova náměstí v Praze 2 srazily dvě tramvaje. Nikomu se nic nestalo. Také v tomto případě šlo o tramvaj číslo 22, která se srazila s linkou číslo 10.