Tah z Pardubic na Hradec bude do pátku uzavřen

Pardubice/ Opatovice nad Labem (Pardubicko) – Mezi Opatovicemi nad Labem a Hrobicemi dokončují silničáři čtyřpruh. Na tři dny proto uzavřou část tahu I/37, který spojuje Pardubice s Hradcem Králové. Auta tak budou až do pátku odkláněna na jedenáctikilometrovou objízdnou trasu, uvedl vedoucí pardubického krajského odboru dopravy Ladislav Umbraun. Na objížďce mohou podle něj nastat komplikace.

„Doprava bude směřovaná na silnice druhé třídy, každopádně při provozu, který tam nyní je, to určité komplikace bude pro řidiče znamenat,“ řekl Umbraun.

Silničáři zavřou od dnešních devíti hodin do jedné odpoledne v pátek úsek mezi mimoúrovňovou křižovatkou Stéblová a křižovatkou v Opatovicích nad Labem u čerpací stanice. Objízdná trasa povede přes Hrobice, Hradiště na Písku a Srch.

„Na Hradec se dá jet také přes Dříteč a Vysokou nad Labem nebo se dá jet na Lázně Bohdaneč, Podlůšany a Libišany. Vyčlenili jsme dopravní hlídky, aby monitorovaly všechny možné úseky,“ řekla pardubická policejní mluvčí Markéta Janovská.

Mezi oběma městy projede každý den asi dvacet tisíc aut. Přestože hrozí až dopravní kolaps a podél silnice jezdí srovnatelně rychlé vlaky, České dráhy neočekávají, že by lidé raději jeli jejich vlaky. „Nevěřím tomu, že by motoristé hromadně přestoupili do vlaku. Spíš pojedou autem a budou nadávat, že musejí jet jinudy,“ řekl Michal Štěpán, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah.