Poslanec Wolf podal proti svému obvinění stížnost

Ostrava - Nezařazený poslanec Petr Wolf (dříve ČSSD) podal proti svému obvinění ze zneužití několikamilionové státní dotace stížnost. Řešit ji bude Vrchní státní zastupitelství Olomouc. Uvedl to dnes ostravský státní zástupce Dušan Táborský, který vyšetřování případu dozoruje. Protikorupční policie začala stíhat ostravského zákonodárce 13. listopadu poté, co ho zbavila imunity Poslanecká sněmovna. Wolf čelí podezření z úvěrového podvodu, zkreslování údajů o stavu hospodaření a z porušování autorských práv.

„Stížnost (poslance Wolfa) jsem obdržel, budu ji postupovat k rozhodnutí na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Rozhodnout musí nadřízený orgán. Stížnost tam bude neprodleně poslána,“ uvedl Táborský z Krajského státního zastupitelství v Ostravě.

Wolf byl obviněn v souvislosti s kauzou údajného zneužití milionových státních dotací firmou UT 2002. Firma získala státní dotace na projekty zkoumání vztahu životního prostředí a ekonomického rozvoje. Výsledná studie má ale podle policie mnohem nižší hodnotu. Navíc část finančních prostředků měla být neoprávněně zneužita.

Wolfovi hrozí v případě prokázání viny pět až 12 let vězení. Policie ho prověřovala od loňského září z podnětu Nejvyššího kontrolního úřadu. Wolf už dříve řekl, že kauzu pokládá za politickou a možná i objednanou.