Matce hrozí za týrání čtyřletého syna až 8 let

Brno – Městský soud v Brně dnes bude řešit další týrání dítěte. Lucie Oplová je podezřelá z toho, že soustavně od narození týrala svého čtyřletého syna Tomáše. Podle obžaloby mu loni opařila nohy ve vaně s vroucí vodou. S následky zranění se chlapec potýká dodnes. Sociální pracovníci už ženě odebrali i druhého syna. O chlapce se teď stará jeho babička, která také na týrání upozornila.

Tomáš už kvůli zmrzačeným nohám podstoupil několik operací, léčba ale zdaleka není u konce. O tom, že ho do vany s vroucí vodou postavila jeho vlastní matka, se lékařům svěřil sám. Na týrání upozornila Tomášova vlastní babička. „Když jsem viděla, že ho opravdu týrá, mučí, nadává mu, bije ho, ponižuje, nedává mu najíst, tak pro mě přestala být dcera,“ řekla ČT.

Trestní stíhání původně probíhalo pouze pro trestný čin ublížení na zdraví. „Až v průběhu vyšetřování bylo stíhání obviněné rozšířeno o trestný čin týrání svěřené osoby,“ dodal městský státní zástupce Jan Sladký. Žena by dnes měla svoji verzi příběhu říct před soudem. Pokud se prokáže její vina, hrozí jí  až osm let vězení.