Na novém úseku D1 se ještě před otevřením stala nehoda

Bravantice (Novojičínsko) - Ještě před otevřením nového úseku dálnice D1 na ní došlo ke kuriózní nehodě. Třiatřicetiletý indický řidič volkswagenu v úterý těsně před půlnocí nesjel ze staré části dálnice a vjel na ještě nezprovozněný nový úsek. Podle mluvčího novojičínské policie Zbyňka Tomšíka na něm projel padesátimetrovým plátěným stanem, který byl připraven na dnešní slavnostní otevření nové části dálnice. Během včerejší nehody řidič po projetí stanem sjel s autem v mírné zatáčce z dálnice a skončil v poli.

Nikomu z tříčlenné posádky, kterou tvořil další občan Indie a jeden Polska, se nic nestalo. Škoda na automobilu a stanu je 150 000 korun. „Řidič jel ve směru od Bravantic na Studénku. Nerespektoval dopravní značení, podle jeho výpovědi sledoval navigaci, která ho vedla dále,“ popsal událost policejní mluvčí.

Vyšetřovatelé záležitost berou jako škodní událost

Podle policie je štěstí, že nehoda neskončila vážnějšími následky, protože na úseku ještě v noci pracovali stavbaři. „Podle výpovědí pracovníků na přijíždějící automobil blikali, ale oni přesto jeli dál,“ podotkl Tomšík. Vyšetřovatelé neberou celou záležitost jako nehodu, ale jako škodní událost, jelikož dálnice ještě nebyla otevřena. Podle předběžných výsledků vyšetřování je vina na straně indického řidiče, který nerespektoval značení.