Řidiči na R6 jezdí 130 km/h a dostávají pokuty

Karlovy Vary – Řidiči, kteří se na nově otevřené části rychlostní silnice R6 rozjedou na 130 kilometrů za hodinu, dostanou pokutu. Ředitelství silnic a dálnic se totiž rozhodlo v celém úseku zpomalit auta na osmdesátku – prý z bezpečnostních důvodů. Policistům potom stačí pouze stoupnout si s radarem k silnici a čekat. Většina aut totiž jezdí příliš rychle.

Sedmikilometrový úsek mezi Kamenným Dvorem u Kynšperka a elektrárnou Tisová je stále častěji označován jako past na řidiče. Provoz na nově otevřeném úseku rychlostní silnice R6 je zatím veden pouze jednosměrně, a to v celém jízdním pásu se dvěma pruhy. V opačném směru zůstávají auta na staré silnici I/6. Ředitelství silnic a dálnic přesto trvá na omezení rychlosti na 80 kilometrů. „Vedle (v sousedním pásu) ještě stavba probíhá. Z tohoto důvodu zde byla dopravní policií doporučena rychlost 80 kilometrů v hodině,“ uvedla mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

Ve vedlejších pruzích se opravdu ještě pracuje. Lidé, kteří tu dělají, ale říkají, že není žádný důvod překonávat poměrně vysoká svodidla a pohybovat se na hotové silnici.

Řidiči tak omezení zhusta ignorují a toho využívá policie, která uděluje pokuty a trestné body. Policisté ovšem u R6 nejčastěji hlídkují o víkendu, kdy se na rozestavěném pásu příliš nepracuje a rychlá jízda tak nikoho neohrožuje. "Hlídky tam posíláme stále častěji a policisté se setkali s tím, že už ve více než dvaceti případech řidič obdržel blokovou pokutu ve výši dva a půl tisíce korun.

Silnice R6 přestane být „pastí“ na nepozorné nebo příliš spěchající řidiče až příští rok v červnu. Tehdy by měla být komunikace otevřena v obou směrech a mělo by se již jezdit v obou směrech legálně až 130 kilometrů za hodinu.