Na novém úseku dálnice D1 se stala první smrtelná nehoda

Bílovec - Na nově otevřeném úseku severomoravské dálnice D1 se ve středu večer stala první vážná nehoda. Podle záchranářů při ní zemřel jeden člověk, dva jsou vážně zranění. Po 20:00 narazil řidič nákladního automobilu Mercedes Benz zezadu do odstavené Škody Favorit. Ke srážce došlo mezi Hladkými Životicemi a Studénkou v katastru obce Bílovec. Uvedl to mluvčí záchranné služby a policie. „Máme potvrzeno jedno úmrtí a dvě těžká zranění. Na místě zasahovaly dvě posádky,“ uvedl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. Mrtvý a dva zranění tvořili údajně posádku favoritu.

Zdroj: www.hzsmsk.cz Autor: HZS Moravskoslezského kraje

„Řidič Mercedesu Benz zraněný není. Také řidiči favoritu se zřejmě nic nestalo, protože byl mimo vozidlo. Nicméně byla zraněná posádka, která zůstala uvnitř. Pro ty to dopadlo hůře,“ uvedla mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská. Na místo vyjíždějí policejní vyšetřovatelé. Policie proto zatím neví, proč řidič do odstavené škody narazil. Dálnice je v místě nehody nyní průjezdná pouze v jednom pruhu.

Na místě tragické nehody také zasahovaly tři jednotky hasičů. „Hasiči museli z favoritu, který nákladní vozidlo s polským řidičem tlačilo před sebou a samo skončilo v poli, vyprostit tři vážně zraněné muže. Čtvrtý byl v době nárazu mimo osobní automobil. Použili k tomu hydraulické nářadí,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Dálnice je uzavřena ve směru na Ostravu,v úseku Hladké Životice - Bravantice. Směr na jih na Olomouc a Brno je normálně průjezdný. „Hasiči osvětlovali a osvětlují místo nehody jak kvůli vyproštění zraněných, tak pro usnadnění vyšetřování nehody policií,“ dodal Kůdela.