Nehody za dva dny nepřežilo devět lidí

Praha – Devět lidí zahynulo za poslední dva dny na českých silnicích. Zatímco dosud byly listopadové statistiky velmi příznivé, následky úterních a středečních havárií jsou velmi tragické. Mrtvých je totiž pouze o tři méně než za celý minulý týden. Z devíti smrtelných nehod posledních dvou dnů se pět stalo v úterý a další čtyři ve středu.

Jedna ze smrtelných havárií posledních dvou dnů se stala na čerstvě otevřené části dálnice D1 u Bílovce na Novojičínsku. Náraz kamionu do odstaveného favoritu nepřežil jeden člověk, další dva utrpěli těžká zranění.

Střet s kamionem nepřežil v noci na středu také chodec, který šel po silnici u Dolní Bečvy na Vsetínsku. Když se náhle objevil uprostřed jízdního pruhu, řidič kamionu nestihl zabrzdit.

Čelní srážku dvou osobních aut u Stodu na Plzeňsku stál ve středu ráno život jednoho z řidičů. Druhého převezli záchranáři s těžkými zraněními do nemocnice. Kvůli nehodě byl také několik hodin uzavřen hlavní tah z Plzně na Domažlice.

V úterý večer zemřel cyklista po srážce s autem, které řídil opilý muž. Nehoda se stala mezi Vnorovy a Strážnicí na Hodonínsku. Řidič měl podle policie v krvi 1,3 promile alkoholu.

Další cyklistka zahynula po srážce s autem v Lysé nad Labem. Jedenadvacetiletý řidič podle policistů nepřizpůsobil rychlost situaci na silnici a zezadu do kola narazil. Sedmapadesátiletá žena byla na místě mrtvá.

Srážku s kamionem nepřežil v úterý ráno řidič skútru na plzeňském sídlišti Lochotín. Muž utrpěl těžká zranění hlavy. Hasiči a záchranáři ho na místě nehody téměř hodinu resuscitovali, ale bezúspěšně.