Pervitinoví gangsteři z Hodonínska skončili v klepetech

Hodonín - Kriminalisté zlikvidovali na Hodonínsku pětičlenný drogový gang. Podle policie za uplynulé tři roky vyrobil asi 1,5 kilogramu pervitinu, na čemž pachatelé vydělali miliony korun. Své laboratoře měli ve Vnorovech a v nedalekých Sudoměřicích. Pervitin prodávali ve Veselí nad Moravou a okolních obcích, na Uherskohradišťsku a v příhraničních slovenských vesnicích. Gangsterům hrozí za výrobu a distribuci drogy až deset let vězení.

Muži vyráběli pervitin i několikrát týdně, a to střídavě ve svých laboratořích ve Vnorovech a Sudoměřicích. Jsou závislí na drogách, proto část pervitinu vždy zužitkovali sami. Léčiva na výrobu pervitinu získával gang, po květnovém omezení jejich prodeje v lékárnách v České republice, na Slovensku. Na nákupy do tamních lékáren jezdili pachatelé dokonce několikrát týdně.

Skupinu vedl šestatřicetiletý muž, který byl v minulosti za výrobu drog již trestán. Nyní je stíhán vazebně. Ostatní členové gangu byli po obvinění z nedovolené výroby drog propuštěni. Z policejních statistik i průzkumů vyplývá, že pervitin je na jižní Moravě nejužívanější tvrdou drogou. Gram této omamné látky se prodával léta za asi 1 000 korun. Ceny ale šly nahoru. Zdvojnásobily se poté, co lékárny v České republice letos v květnu  podstatně zpřísnily prodej léčiv.