ČSSD chce kvůli černým duším hlavu děčínského primátora za ODS

Děčín – Sociální demokracie v Děčíně volá po odstoupení místního primátora za ODS Vladislava Rašky. On a jeho stoupenci podle opozice neřídí město, ale pouze plní přání podnikatelů, kteří ovládají děčínskou ODS. Důkazem má být aféra s tzv. černými dušemi, tedy s masivním přijímáním nových členů ODS, kvůli které výkonná rada občanských demokratů dokonce děčínskou místní organizaci k 1. prosinci zrušila. „Jestliže do ODS vstoupí 300 lidí, a z toho velká většina jsou zaměstnanci stavebních firem, tedy dělníci, tak je zvláštní, když do pravicové strany vstupují dělníci,“ říká k tomu Jaroslav Foldyna, předseda děčínské ČSSD.

Děčínský primátor připouští, že k hromadnému přijímání nových členů docházelo. Ale nevidí na takové praxi nic špatného. „Ano, docházelo. Tak aby toto místní sdružení a celá oblast posílila svojí pozici v rámci regionu,“ vysvětluje primátor a předseda ODS Děčín Raška.

Podle ČSSD narychlo přijatí členové ODS z řad stavebních firem stranu výrazně ovlivňují. A to se údajně projevuje také na správě města. „Nemůžeme pro občany nechat město řídit lidmi, kteří jsou sami řízeni určitými lobby,“ zlobí se Foldyna.

„Ani na vteřinu jsem nezaváhal a nehodlám rezignovat“

Primátor tvrdí, že opozice pouze hledá záminky pro útoky na vedení města, ale důkazy o vlivu děčínských podnikatelů na radnici nemá. „Ani na vteřinu jsem nezaváhal a nehodlám rezignovat na funkci primátora města,“ reaguje Raška s tím, že možné spory uvnitř ODS nemají vliv na chod města.