Valašské Meziříčí omezí víkendovou MHD

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) – Redukci víkendové městské hromadné dopravy připravila radnice ve Valašském Meziříčí. Nové jízdní řády začnou platit 13. prosince, podle mluvčího městského úřadu Josefa Beneše zmizí víkendové a sváteční spoje na málo využívaných linkách. I přesto zaplatí město dopravci ČSAD Vsetín obdobnou částku jako letos, zhruba devět milionů korun. Pokud by zůstal v příštím roce stejný rozsah dopravy jako letos, musela by radnice zaplatit o třetinu více. Dopravce totiž bude muset platit nové poplatky, například za čekání řidičů na parkovištích. Zároveň ale v příštím roce nezdraží jízdné a zbylé nedělní autobusy, které zajíždějí k nádraží, budou navazovat na vlaky.

Zrušené spoje byly vybrány na základě přehledů, které si v rámci výběru jízdného vede dopravní společnost. Přesný počet zrušených linek odmítl mluvčí Beneš prozradit.

„Chystaná změna nebude mít žádný vliv na dopravní obslužnost místních částí, především na přepravu dětí a pracujících do škol a zaměstnání a zpět,“ uvedl referent pro správu místních komunikací radnice David Černoch.

Krátce před redukční změnou jízdních řádů představila ČSAD Vsetín cestujícím v meziříčské MHD také jednu novinku – třetí nízkopodlažní autobus. Vozidlo s kapacitou 31 míst k sezení a 75 míst na stání přišlo na 6,5 milionu korun. Jeho nákup je součástí postupné obměny starších typů autobusů. „Může být nasazen na kterékoli lince městské dopravy. Aktuálně ho mohou využívat cestující mezi místními částmi Krhová a Podlesí,“ řekl referent.