Další voják čelí podezření, že nosil symboly SS

Praha - Vojenská policie ve čtvrtek objevila dalšího vojáka podezřelého z veřejného nošení nacistické symboliky. Příslušník protiletadlové raketové brigády ve Strakonicích byl zadržen a s okamžitou platností zproštěn výkonu služby. Bude čelit podezření ze spáchání trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Okolnosti případu vyšetřuje vojenská policie. Nedávno byli z armády kvůli podobnému provinění propuštěni jiní dva vojáci.

Policie nyní kontroluje vojáky v souvislosti s nařízením náčelníka generálního štábu Vlastimila Picka odhalit v armádě jakékoliv symboly, náznaky či projevy sympatií s hnutími, která propagují potlačování lidských práv a svobod. To se děje v souvislosti s případem dvou vojáků, kteří za působení v provincii Lógar v Afghánistánu nosili na přilbách symboly nacistických jednotek SS. Ministr obrany Martin Barták je kvůli tomu před dvěma týdny nechal propustit z armády.

Česká armáda se v posledních dnech potýká s řadou skandálů. Ukázalo se, že několik vojáků z mise v Kosovu kouřili marihuanu či hašiš, jiní se zase opili a poprali a rvačku musela rozehnat mezinárodní vojenská policie. Další voják zase v Čechách pěstoval a také prodával marihuanu. Na ministerstvu obrany byli zase zadrženi tři zaměstnanci, kteří jsou podezřelí z držení a šíření dětské pornografie.

Video Symboly SS zřejmě nosil další český voják
video

Symboly SS zřejmě nosil další český voják