Razie v Brně - policie zadržela osm hledaných včetně lupiče

Brno - Cizinecká policie při razii v Brně zadržela osm celostátně hledaných lidí včetně Mongola podezřelého z ozbrojené loupeže a pěti nezletilých uprchlíků z diagnostických ústavů. Policisté dopadli také tři cizince z Ukrajiny a Mongolska, kteří nelegálně pobývali v Česku, čeká je vyhoštění, uvedl mluvčí brněnského pracoviště cizinecké policie Roman Pittner. Zásah nazvaný Pobyt trval od sobotních 14:00 do dnešních 02:00. Zapojilo se do něj více než 50 policistů, kteří zkontrolovali 1500 lidí. „Výsledek akce nás samotné překvapil,“ uvedl Pittner. Na pokutách vybrali policisté přes 55 tisíc korun.

„Cílem akce bylo prioritně odhalit cizince, kteří se nelegálně zdržují na území republiky, pátrat po hledaných osobách, ale také preventivně působit proti kapsářům,“ řekl mluvčí. Cizinecká policie nejprve zkontrolovala všechna nákupní centra v Brně, a to jak v centru města, tak na okrajích. V sobotu večer se policisté přesunuli hlavně do okolí náměstí Svobody, kde se konají vánoční trhy, a hlavního železničního nádraží. V noci se zaměřili na herny, bary a restaurace v brněnské problémové čtvrti kolem Cejlu a Bratislavské ulice.

Policie zadržela skupinu nelegálních migrantů včetně čtyř dětí

Cizinecká policie v noci na dnešek také na Břeclavsku zadržela skupinu nelegálních migrantů. Šest Čečenců včetně čtyř dětí od dvou do 13 let převážel v osobním autě přes státní hranici polský řidič. Čečenci u sebe neměli žádné cestovní doklady, pouze průkazy žadatelů o mezinárodní ochranu v Polsku, které je neopravňují cestovat po jiných státech EU.

Řidič je ve zkráceném řízení stíhán za organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Čečence zřejmě čeká předání do Polska, kde žádají o mezinárodní ochranu. Podle Pittnera výrazně přibývá běženců zadržených při nedovoleném překročení státní hranice. Oproti loňsku se jejich počet již bezmála ztrojnásobil, uvedl mluvčí.

Policejní zátah
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24