Tramvaje a autobusy v Praze mění trasu a jízdní řád

Praha - Některé tramvaje a autobusy v Praze mění od dnešního dne svou trasu i jízdní řád. Zatímco část spojů bude posílena, jiné naopak pojedou méně často nebo budou zcela zrušeny. Seznam změn naleznete zde. Lepší dopravní spojení čeká především Barrandov nebo Řepy. Doprava bude především posílena z barrandovského sídliště do centra města. Cestující budou moci nově využít v ranní špičce linku 4, která pojede přes Smíchovské nádraží na Barrandov. Tím nahradí zrušený spoj číslo 13. Zároveň bude linka 20 jezdit vždy až na Barrandov. Dosud byla ukončena mimo přepravní špičky a o víkendu na Smíchovském nádraží.

Linky 12 a 20 pojedou na Malou Stranu ve společném intervalu každé čtyři minuty ve špičkách, o víkendech pak každých sedm až osm minut. Posílena bude i tramvaj číslo 16, nově nepojede do Braníka, ale z Palackého náměstí zamíří přes Anděl na Kotlářku a dále do řepského sídliště. Ve špičce přijede pro cestující tramvaj číslo 10 nebo 16 každé čtyři minuty, o víkendech pak jednou za sedm až osm minut.

Častěji bude jezdit i linka 17 mezi Výstavištěm a Sídlištěm Modřany. Bude tak po tramvajích číslo 9 a 22 dalším páteřním spojem, který jezdí častěji než ostatní tramvaje. Kvůli nižší poptávce a omezení souběhu metra a tramvají bude omezen provoz linky 25 v úseku Palmovka - Vozovna Kobylisy. Spoj bude v provozu jen v pracovních dnech od 06:00 do 22:00.

Změny se dotknou i některých autobusových linek v Letňanech. Své trasy změní autobusy číslo 110, 151 a 158, nahradí tak linky 134 a 166, které budou zrušeny.