Na ubytovně v Mělníku muž agresivně napadl sedm lidí

Mělník - Na veřejné ubytovně v Mělníku napadl muž sedm osob a těžce je zranil. Policie podezřelého zadržela. Podle záchranné služby použil pravděpodobně kladivo nebo sekyru. Mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková uvedla, že byli původně přivoláni ke zraněnému do mělnické restaurace. Na místě zjistili, že muž má několik ran v obličeji a na hlavě, zřejmě od kladiva nebo podobného předmětu. Na místo proto zavolali policii, která nyní vyšetřuje podrobnosti.

Policie pak podle Janečkové prohledala blízkou ubytovnu a našla v ní dalších pět zraněných osob. „Všichni měli vážný úraz hlavy od nějakého nástroje,“ dodala Janečková. Záchranáři požádali o posily. Na místě zasahovaly tři sanitky a dva vrtulníky. Dvě osoby byly letecky převezeny do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, jedna letecky do Liberce a další zraněné sanitky odvezly do nemocnice v Mělníku, do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a do Nemocnice Na Homolce.

Přijetí jednoho zraněného muže potvrdila mluvčí vinohradské nemocnice Jana Jelínková. „Muž je ve stabilizovaném stavu, je však udržován v umělém spánku,“ dodala mluvčí. Podle ní v současné době leží na traumatologii, ale brzy by měl být převezen na neurologii, kde jej čekají další vyšetření a následně i operace.

Na místě bylo ještě podle zasahující lékařky zraněno lehce několik dalších osob, které byly po ošetření ponechány na místě nebo je k lékaři později převezla policie. Záchranáři byli později přivoláni také k vyšetření zadrženého podezřelého na policejní služebnu. Podle Janečkové muž potřeboval uklidňující léky. Záchranáři mu také odebrali vzorek na toxikologické vyšetření.