Za pět kladivem zraněných lidí byl muž obžalován

Mělník - Muže, který měl v neděli v Mělníku kladivem zranit sedm lidí, obvinila policie z pokusu o vraždu. Hrozí mu až 15 let vězení nebo výjimečný trest. Pět z útočníkových obětí skončilo s těžkými poraněními hlavy v nemocnicích v Praze a Liberci. Příčinu mužova agresivního jednání zatím policie nezná.

Podle nedělního vyjádření mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové, byli lékaři původně přivoláni ke zraněnému do mělnické restaurace. Na místě zjistili, že muž má několik ran v obličeji a na hlavě, zřejmě od kladiva nebo podobného předmětu. Na místo proto zavolali policii, která vše začala vyšetřovat.

Policie pak prohledala blízkou ubytovnu a našla v ní dalších pět zraněných osob. „Všichni měli vážný úraz hlavy od nějakého nástroje,“ dodala Janečková. Záchranáři požádali o posily. Na místě zasahovaly tři sanitky a dva vrtulníky. Dvě osoby byly letecky převezeny do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, jedna letecky do Liberce a další zraněné sanitky odvezly do nemocnice v Mělníku, do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a do Nemocnice Na Homolce.