Opilý muž řídil bez řidičáku a třikrát havaroval

Ostrava - Téměř tři promile alkoholu v krvi měl podle ostravské policie 52letý muž, který v sobotu odpoledne řídil nákladní auto, a to i přesto, že mu o dva dny dříve úředníci z novojičínské radnice řízení zakázali. Podle mluvčí ostravské policie Gabriely Holčákové během sobotní jízdy navíc třikrát v obci Velká Polom u Ostravy havaroval.

Profesionální šofér v sobotu vypil několik piv, rum a calvados. Pak sedl do nákladního auta značky Liaz a vydal se domů. Nejprve vyjel mimo silnici a narazil do dopravní značky. Pokračoval dál a po ujetí asi 400 metrů opět nezvládl řízení a narazil do plotu. „Znovu se rozhodl pokračovat v jízdě. Už ale ujel jen 200 metrů a při couvání vjel pravým předním kolem do odvodňovacího kanálu,“ popsala mluvčí. Dodala, že takto způsobil škodu okolo 17 000 korun.

„Orientační dechová zkouška u muže vykázala hodnotu 2,96 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí. Řidiče policisté obvinili ze tří trestných činů - maření výkonu úředního rozhodnutí, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve vězení by mohl strávit až tři roky.