Policie obvinila zdravotní sestru z Bulovky ze smrti dívky

Praha - Pražská policie obvinila zdravotní sestru z Fakultní nemocnice Bulovka kvůli smrti sedmnáctileté dívky z počátku listopadu. Policisté ženu podezírají z ublížení na zdraví s následkem smrti. Pitva prokázala, že dívka zemřela na srdeční zástavu poté, co se jí dostalo do krve vysoké množství draslíku. Policie nyní šetří, jak se dívce do těla látka dostala. Nemocnice bude muset projít i všechna úmrtí na JIP z poslední doby a prozkoumat, zda některé případy nevykazovaly shodné znaky. Informaci přinesl server Novinky.cz.

Kriminalisté dnes sdělili zdravotní sestře obvinění. „Byla přeřazena na administrativní práce. Výsledky dosavadního šetření ze strany policie nám zatím nejsou známy. Vzhledem k tomu, že případ je stále ve vyšetřování, tak se k němu v tuto chvíli nemůžeme blíže vyjádřit,“ uvedla mluvčí nemocnice Sabina Petrtýlová.

Dívka podstoupila v nemocnici operaci břišních orgánů, která prý dopadla úspěšně. Při pobytu na jednotce intenzivní péče jí ale byla zřejmě vpravena do těla vysoká dávka draslíku. Ublížení na zdraví bylo údajně z nedbalosti. Podle dřívějších informací bylo možné poplést krystaly hydroxidu nebo chloridu draselného s chloridem sodným, který se běžně používá do infuze. Není ale vyloučena ani závadná náplň od výrobce, nebo i vražda.