Ani vnitro neuznává Paroubkovy nároky kvůli Kubiceho zprávě

Praha - Ani ministerstvo vnitra pod vedením ministra Martina Peciny, kterého nominovala do Fischerovy vlády ČSSD, se nehodlá omluvit ani nemá v úmyslu odškodnit předsedu sociálních demokratů Jiřího Paroubka za tzv. Kubiceho zprávu o prorůstání organizovaného zločinu do politiky. Paroubek chce omluvu a 50 tisíc za zásah zprávy do soukromého a rodinného života. Jeho žádost pražský městský soud v červnu odmítl řešit a předal ji právě vnitru.

„Z naší strany považujeme celou věc za ukončenou. Jestli protistrana zváží nějaké další kroky, budeme se tím dále zabývat, pro nás je ale celá věc již ukončena,“ uvedl mluvčí Pecinova rezortu Vladimír Řepka. Sám ministr vnitra Martin Pecina připouští, že jeho názor na věc je jiný, ale rozhodnutí nechává svým úředníkům.

Martin Pecina:

0„Byť se můj osobní přístup může lišit od toho, který zastává ministerstvo, tak se v tom osobně angažovat nehodlám.“

Právní zástupci šéfa ČSSD ale s reakcí ministerských úředníků nesouhlasí, vyjádření z ministerstva považují za neúplné, odbyté a nesplňující nároky správního řádu. Budou proto požadovat stanovisko nové, které teprve vezmou jako definitivní. Pokud ministerstvo i pak odmítne Paroubkův nárok na omluvu, hodlají se obrátit na soud. Ten by pak zhodnotil, zda ministerstvo vnitra nese odpovědnost za případný zásah do Paroubkova života.

Ani samotný předseda ČSSD zatím nehodlá složit zbraně. Na omluvě a 50 tisících od Jana Kubiceho osobně stále trvá. Městský soud jeho nároky v létě odmítl s tím, že Kubice za zveřejnění nemohl. Paroubek rozhodnutí soudu označil za absurdní a odvolal se. V polovině prosince se tak spor dostane až k Vrchnímu soudu v Praze.