Policista z Prahy se asi podílel na podvodu s pozemky za sto milionů

Praha - Policejní inspekce zadržela pražského kriminalistu z obvodního ředitelství pro Prahu 3, který se zřejmě podílel na podvodu za 100 milionů korun. Spolu s ním byl zadržen i další muž. Ten podle policejní inspekce navedl policistu k prověření majitelů pozemků, o které měl zájem. Za to mu údajně slíbil peníze. Policista pak měl získat informace z neveřejných databází, padělat občanský průkaz a také plné moci, které údajnému spolupachateli pomohly k prodeji cizích pozemků. Oba už jsou obviněni a ve vazbě. Při zadržení pomáhali i příslušníci URNY.

Muž chtěl těžit z pozemků v Praze-Dubči a Dolních Měcholupech. Zfalšované dokumenty byly použity ke zprostředkovatelské smlouvě k prodeji pozemků v hodnotě přibližně 100 milionů korun.

Policista je podezřelý z trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele, neoprávněného nakládání s osobními údaji, pomoc k podvodu a pomoc k padělání a pozměňování veřejné listiny. Údajný spolupachatel je podezřelý z trestného činu pomoc k podvodu, pomoc k padělání a pozměňování veřejné listiny, návod ke zneužívání pravomoci veřejného činitele a návod k neoprávněnému nakládání s osobními údaji.

47letý policista pracoval u policie šestnáct let, byl s ním okamžitě ukončen pracovní poměr a nemá nárok na žádné náhrady či výsluhu.