Ředitelem pražské zoo má být Bobek, doporučuje komise

Praha – Pracovní skupina dnes vybírala ze tří kandidátů nového ředitele pražské zoo. Nakonec doporučila šéfredaktora rozhlasové stanice Leonardo Miroslava Bobka, uvedl mluvčí magistrátu. Návrh musí ještě odsouhlasit rada hlavního města. Protikandidáty Bobka byli ekonom Miroslav Zámečník a bývalý šéfredaktor zpravodajství televize Nova Jan Vávra.

Bobek vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2000 založil divizi Český rozhlas 8, ze které se postupně vyvinula digitálně vysílaná populárně-naučná stanice Leonardo. Je rovněž autorem a vedoucím projektu Odhalení, který pomocí kamer přibližoval na internetu život goril v pražské zoo. Podle radního pro kulturu Milana Richtera má Bobek vzdělání v oblasti biologie a také zkušenosti s řízením větších kolektivů. „Samozřejmě je to obrovská radost, je to skvělá zpráva, obstát v takové konkurenci,“ pochvaloval si Bobek rozhodnutí komise.   

Od pěti členů pracovní komise získal Bobek čtyři hlasy, ten pátý obdržel ekonom Miroslav Zámečník. Bobek chce v příštích letech lidem přiblížit zvířata v jejich přirozeném prostředí - podobně probíhala i gorilí show Odhalení. V zahradě by také mělo přibýt více infocenter a multimediálních prezentací o životě zvířat. Zlepšit se má také doprava do zoo nebo možnost občerstvení.

Zahradu chtělo řídit 18 kandidátů

Výběrové řízení pro město zajišťovala personální agentura. Původně se přihlásilo 18 uchazečů, agentura ale oslovovala ještě další lidi z manažerských pozic. Do užšího výběru městu doporučila pět lidí, mezi nimiž byli kromě tří finalistů také bývalý ředitel děčínské zoo Lubomír Moudrý a bývalý ředitel vydavatelství Ringier Tomáš Böhm. Výběr poté zúžila na tři uchazeče. 

Nový ředitel nastoupí od ledna 2010 a ve funkci nahradí Petra Fejka, který v čele zoo stál 12 let a od listopadu nastoupil na nově zřízenou pozici šéfa České národní budovy v New Yorku. Do té doby bude zahradu vést ekonomický náměstek.

Občerstvení v pražské zoo
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24