Opatovická křižovatka zatím dopravní kolaps v Hradci nezpůsobila

Hradec Králové - Páteční otevření víceúrovňové křižovatky u Opatovic nad Labem provoz na silničním okruhu v Hradci Králové zatím nezhoršilo. Nepotvrdily se tak obavy, že auta přijíždějící z dálnice D11 přes opatovickou křižovatku způsobí kolaps dopravy na hradeckém okruhu. Podle Břetislava Urbánka z hradecké dopravní policie je provoz zatím bez potíží a žádná kalamitní situace nevznikla.

Z dálnice D11 vede na křižovatku u Opatovic, která leží mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, první část rychlostní silnice R35. Auta pak od Opatovic přijíždějí na jižní část hradeckého silničního okruhu. Nově na okruh mohou dorazit i kamiony, které díky opatovické křižovatce již mohou využívat téměř celou délku dálnice D11. Kamionům se tím zejména zrychlí cesta přes Hradec na Brno a Olomouc.

V Hradci Králové rozšířili některé silnice, současně však instalovali značky, které omezují těžší vozidla. „Chceme zabránit tomu, aby kamiony směrem od Opatovic přijížděly do Hradce přes Vysokou nad Labem nebo na Moravské Předměstí, kde komunikace nejsou schopné unést takový nápor,“ prohlásil mluvčí Magistrátu města Hradec Králové Václav Svoboda.

Podle policistů kamiony jedoucí na Jičín a Náchod z dálnice dál odbočují již v Novém Městě u Chlumce nad Cidlinou a Hradci Králové se vyhýbají po silnici I/11.