Otrokovice mají nový dopravní terminál

Otrokovice (Zlínsko) – Nový terminál veřejné dopravy slouží u otrokovického nádraží. Do jediného přestupního bodu jsou tak svedeny vlaky, linkové autobusy, městská hromadná doprava a automobily, které je možné v rámci terminálu odstavit. K terminálu je přivedena také cyklostezka. Stavba stála téměř 70 milionů korun, přes 50 milionů získalo město z evropských fondů a státního rozpočtu.

Zdroj: http://images.google.cz/images?hl=cs&q=otrokovice& Autor: ČT24

Prostor přednádraží, kde terminál vznikl, je nyní rozdělen na tři části. V centrální stojí nádraží, místo u jeho východu slouží jako pěší zóna poskytující cestujícím dostatek klidu a prostoru na orientaci. Její součástí je i fontána s motivem stažených závor a starých nárazníků či informační sloup se šipkami, ukazujícími vzdálenost například do Prahy, Berlína, Moskvy, Washingtonu či otrokovických partnerských měst. V další části zastavují městské a linkové autobusy, zbylý prostor zabírá parkoviště pro osobní auta.

„Je to významný okamžik pro Otrokovice. Akce v sobě zahrnuje směšování se MHD, cestujících železnice i ostatní dopravu. Je tu přivedena i cyklostezka. Každé město, které má železnici, ví, že přednádraží bývají většinou smutná místa. Tato stavba ale dodává Otrokovicím novou tvář i v tomto ohledu,“ řekla starostka Otrokovic Radoslava Matuszková.

Dodala, že radnice si od dokončení terminálu slibuje další zlepšení dopravní situace ve městě. „Potýkali jsme se s kamionovou dopravou. Obchvat nám ze začátku hodně pomohl, po jeho zpoplatnění se však kamiony do města vrátily. Obecně platí, že až bude dobudována celá rychlostní komunikace směrem na jih, teprve poté to Otrokovice poznají v odlehčení silniční dopravy,“ poznamenala Matuszková.