Soudce odročil verdikt nad squattery, chce vidět policejní záběry

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 odročil případ squatterů, kteří v polovině září obsadili opuštěný dům na pražském Albertově, projedná ho znovu 7. ledna. Soudce odložení odůvodnil tím, že chce ještě zhlédnout policejní videonahrávky ze zásahu. Podle obžaloby squatteři neoprávněně vnikli do cizího soukromého objektu. Ti se ale brání tím, že obsazení domu byla demonstrace, která měla upozornit na chátrající objekty v hlavním městě.

Na konci června se nastěhovali squatteři do vily Milada v Praze. Po nuceném vyklizení ale ohlásili, že si najdou nový objekt. 12. září obsadili opuštěný dům na rohu ulic Apolinářské a Na Slupi v Praze. Zahájili tím Týden nepřizpůsobivosti. Desítka squatterů vylezla na střechu domu, další stovka je povzbuzovala před domem. Podobně jako v případě obsazení vily Milada, i tady musela zasáhnout policie.

Policisté pak do domu vstoupili celkem třikrát. Výsledkem bylo 24 zadržených, 22 z nich ve zjednodušeném řízení dostalo trestní příkaz veřejně prospěšných prací nebo podmíněný trest. Patnáctka squatterů ale proti trestu podala odpor. Soud proto rozhodne v hlavním líčení.