Projekt „Nech ty klíčky v kapse“ se zaměří na Prahu a Ostravu

Praha - Nový společný projekt pivovarů a policie „Nech ty klíčky v kapse“ má za cíl snížit vysoké počty opilých řidičů za volantem, kteří kolikrát zaviní smrtelnou dopravní nehodu. Policie od ledna do konce října eviduje 73 smrtelných nehod pod vlivem alkoholu. Loni za stejné období se jich stalo 34. Policie a pivovary přicházejí s kampaní právě před Vánocemi, kdy je období večírků a oslav, a tedy roste riziko, že řidiči sednou za volant pod vlivem alkoholu. Projekt se zatím zaměří jen na Prahu a Ostravu. 

Řidiče osloví prostřednictvím rozhlasových spotů, inzerce v novinách a také na stojáncích na stolech v restauracích. Kampaň spočívá v tom, že hospodští by měli své hosty upozorňovat na to, že existuje služba, která je jejich vozem odveze domů.

Proč stoupají počty opilých řidičů, si policisté prý neumějí vysvětlit. „Možná jim chybí obava z trestu,“ řekl šéf dopravní policie Leoš Tržil.

Podle náměstka policejního prezidenta Ivana Bílka jsou čísla alarmující. Je i dvojnásobek řidičů, kteří sedli za volant pod vlivem alkoholu a nezpůsobili žádnou dopravní nehodu. Na tyto řidiče mohou policisté narazit hlavně při preventivních dopravních kontrolách, které budou v období vánočních svátků také častější.