Branka zranila 6letou holčičku, hoch v Opavě zase spadl přes zábradlí

Dolní Cerekev / Opava - Šestiletou dívenku dnes těžce zranila kovová konstrukce přenosné házenkářské branky na hřišti v Dolní Cerekvi na Jihlavsku. Záchranáři dívku převezli do jihlavské nemocnice a poté letecky do dětské nemocnice v Brně. Proč branka spadla a jestli za to někdo může, teď zjišťují policisté. V Opavě se zase zranil dvouletý chlapec, když spadl přes zábradlí.  Utrpěl těžká zranění.

K neštěstí došlo dopoledne. Na fotbalovém hřišti byla skupinka dětí z mateřské školy. Kovová konstrukce branky se převrátila a spadla na jedno z dětí. Policejní komisař proto zahájil trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

Podobný případ s ještě tragičtějším koncem se stal letos začátkem srpna v Přibyslavicích na Třebíčsku. Na tréninkovém fotbalovém hřišti si 13letý chlapec kopal s míčem. Během hry na sebe převrátil přenosnou fotbalovou branku a způsobil si vážná poranění, kterým na místě podlehl. Policie kvůli tragédii trestně stíhá tři muže zodpovědné za provoz hřiště pro ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí jim až pět let vězení.

V Opavě dnes spadl přes zábradlí dvouletý chlapec. Ze třetího patra padal volným prostorem do prvního patra. Přivolaní záchranáři jej nalezli ležícího s poruchou vědomí a v ohrožení života. Chlapec má zřejmě poraněný mozek a hrudník.