Silnice po ránu namrzaly, stalo se několik nehod

Praha - Od rána komplikovalo cestu řidičům namrzající mrholení s ledovkou. Silnice namrzaly zejména na Vysočině, ledovka byla na Třebíčsku a také na části Jihlavska a Žďárska. Stalo se i několik dopravních nehod, podle krajských záchranářů při nich ale nebyl nikdo vážněji zraněn. Namrzat mohou i silnice na Karlovarsku, Trutnovsku a Rychnovsku. Meteorologové upozorňovali i na náledí a ledovku na Turnovsku.

Vozovky začaly namrzat kolem páté hodiny. Na silnici I/38 pak skončil v příkopu kamion u Želetavy. Mezi Brtnicí a Zašovicemi na Třebíčsku havaroval autobus, k další havárii došlo u Markvartic. V Jihlavě se srazil autobus s osobním vozem.

V Karlovarském kraji mohou dnes silnice namrzat

V inverzním počasí se teploty v nižších polohách pohybují pod bodem mrazu. Tam, kde je mlha nebo začne mrholit, může vznikat ledovka. Teploty by v Karlovarském kraji měly zůstat kolem nuly i přes den. Nemělo by ale pršet, i když drobné mrholení se může místy vyskytnout.

Na silnicích na Trutnovsku a Rychnovsku hrozí námraza

Na silnici na Pomezní boudy na hřebenech Krkonoš leží ujetá vrstva sněhu do dvou centimetrů, nebezpečná místa jsou ošetřená posypem. V horských oblastech Krkonoš klesly teploty několik stupňů pod bod mrazu, v nižších polohách kraje se teploty pohybují kolem bodu mrazu. Na většině území kraje je zataženo, místy se objevuje mlha. Podle meteorologů by dnes na východě Čech mělo být zataženo, ojediněle se může objevit slabý déšť. Nejvyšší denní teploty vystoupají na šest stupňů Celsia.

Námrazy se mohou tvořit také na Chrudimsku a Orlickoústecku

V Pardubickém kraji se dnes od středních poloh mohou na silnicích vyskytovat námrazy. Tvořit se mohou v regionu Chrudimi, Hlinska, Skutče, Žamberku a
Železných hor.

Na namrzlé vozovky pozor i v horských oblastech Olomouckého kraje

Jízdu se zvýšenou opatrností silničáři doporučují motoristům ve vyšších polohách na Šumpersku a Jesenicku. Silničáři ze severu Olomouckého kraje museli vyrazit kvůli námrazám do terénu již v noci. Sypače musely v noci vyjet také na Olomoucku a na Prostějovsku, kde namrzaly vozovky v okolí Protivanova.