Rozdělovský most v Kladně je opraven

Kladno – Auta mohou více než po roce opět na rozdělovský most v Kladně. Stavební společnost dnes předala zrekonstruovanou stavbu. Dopravní komplikace, které s pracemi souvisely, tak skončily o dva měsíce dřív oproti původnímu plánu. Na mostě byla opravena izolace, vznikl nový chodník s pruhem pro cyklisty a také nová autobusová zastávka. Náklady na rekonstrukci podle mluvčí středočeského hejtmanství Berill Maschekové přesáhly 67 milionů korun.

Původní železobetonový most ze 70. let minulého století měl dlouhodobě nefunkční systém izolace a kvůli zatékání byla výrazně narušena jeho konstrukce.

„Nejprve jsme zbourali a kompletně zrekonstruovali jednu část mostu, která byla uvedena do provozu v obousměrném provozu na začátku června letošního roku. Následně jsme stejným postupem postavili i druhou část mostu,“ popsal průběh prací stavbyvedoucí Jiří Červenka.

Na most mohly řadu měsíců pouze autobusy, řidiči osobních i nákladních aut museli tuto důležitou dopravní tepnu objíždět, což způsobovalo nemalé komplikace. Později jezdila auta v obou směrech jen po jedné polovině mostu.

Rozdělovský most překonává železniční trať u zastávky Kladno-město a je součástí ulice Československé armády. Řidiči po něm projíždějí na cestě z Kladna do Kamenných Žehrovic na karlovarskou silnici I/6.