V Brně-Žabovřeskách začala měsíční výluka MHD

Brno – Tramvaje 3 a 11 přestaly jezdit Minskou a Horovou ulicí v Brně-Žabovřeskách. Začala tam oprava kanalizace, kvůli níž budou zřejmě až do ledna jezdit náhradní autobusy, které však neobslouží část zastávek. Původně dopravní podnik předpokládal, že bude výluka trvat přes víkend, po průzkumu závady na kanalizaci se ale ukázalo, že bude nutné rozkopat celou Minskou ulici a výluka tak bude asi měsíční.

Během výluky tramvaje na lince 3 jezdí z České před Mendlovo náměstí a Pisárky k vozovně Komín, odkud pokračují po své obvyklé trase. Linka 11 je potom odkloněna z Konečného náměstí na Červinkovu. Mezi Českou a Královou je zavedena náhradní autobusová linka X.

Lidé informace o objížďkách naleznou na zastávkách. Z části z nich budou muset přejít na jinou zastávku, jíž náhradní spoje projíždějí. Zčásti budou kopírovat trasu trolejbusů.

O špatném stavu sítí v Minské ulici se ví dlouho. Situaci tam navíc ještě zhoršila současná objížďka kvůli stavbě tunelů Dobrovského, která přivedla na silnici ještě víc aut. Každý den se tam tvoří kolony. Podle starosty Žabovřesk Aleše Kvapila se ulice původně měla opravovat v roce 2004 před zahájením stavby tunelů, radnice však stavbu nestihla projekčně připravit. Dnes je jasné, že oprava nezačne před rokem 2011, kdy mají být tunely uvedeny do provozu.