Opilý a zdrogovaný řidič srazil matku s dítětem a ujel

Opava – Smrtí ženy a těžkým zraněním jejího syna skončila nehoda na přechodu pro chodce v Opavě. Zřejmě ji způsobil řidič, který byl podle policie opilý a navíc pod vlivem drog. Třiatřicetiletý muž po havárii ujel, ale policisté ho po dvou hodinách vypátrali, řekl mluvčí opavských policistů René Černohorský. Sražená čtyřiačtyřicetiletá žena utrpěla poranění hlavy a mozku a v bezvědomí byla převezena do nemocnice, kde svým zraněním podlehla. Sedmiletý chlapec je podle policie v kritickém stavu. Oba prudký náraz odmrštil asi o osm metrů dál, kde tvrdě dopadli na vozovku.

Řidiče, který po nehodě v křižovatce ulic Nákladní a Pekařské ani nezastavil, usvědčila utržená registrační značka, která zůstala ležet na silnici, a především jeho spolujezdec. Ten se krátce po nehodě sám přihlásil policistům. Nehoda se stala před pátou odpoledne, o dvě hodiny později byl řidič zatčen v budově opavské ubytovny. Nyní je v policejní cele a zřejmě na něj bude uvalena vazba. „Při zatčení měl podle výsledků dechové zkoušky v krvi 1,48 promile alkoholu. Pozitivní byl i test na návykové látky. Pravděpodobně byl pod vlivem pervitinu,“ uvedl Černohorský.

Řidiči hrozí obvinění hned z pěti trestných činů. Policisté totiž zjistili, že kromě toho, že řídil opilý, srazil chodce na přechodu a ujel, mu byl zabaven řidičský průkaz. „Je důvodně podezřelý z ublížení na zdraví, neposkytnutí pomoci, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedl mluvčí Černohorský.