Muž v Úvalech vkročil pod rychlík

Úvaly (u Prahy) – Na nádraží v Úvalech nepřežil šestapadesátiletý muž pokus přejít koleje. Vkročil totiž přímo pod rychlík Bečva, který jel z Horní Lidče do Prahy. Nehoda se stala před jedenáctou hodinou dopoledne, přes tři hodiny byl potom provoz ve stanici omezen a vlaky musely být odkláněny na jiné koleje. Úvaly leží na hlavní trati z Kolína přes Český Brod do Prahy, místním nádražím prochází trojkolejná trať.

Podle Jana Kučery, náměstka generálního inspektora Drážní inspekce, ukázalo vyšetřování nehody, že ji způsobil právě muž, který při ní zahynul. „Příčinou nehody bylo porušení zákona o drahách ze strany postiženého, který vstoupil do prostoru dráhy, který je veřejnosti nepřístupný. Navíc je v Úvalech řádně cedulemi zdůrazněno cestujícím, že nesmí vstupovat do kolejiště,“ uvedl Kučera.

Střety s vlaky nepřežili dva lidé také včera. Takřka ve stejnou dobu se staly nehody v Praze mezi veleslavínským a ruzyňským nádražím a ve Vrahovicích na trati mezi Olomoucí a Prostějovem. Podle údajů Drážní inspekce zemřelo letos pod koly vlaků již 167 lidí.