Tragický týden skončil tragickou nedělí

Praha – První prosincový týden skončil stejně jako začal – v neděli zahynulo při dopravních nehodách na českých silnicích šest lidí. K víkendové bilanci přidala další dva mrtvé sobota. Za celý týden potom přišlo o život 25 lidí – skoro polovina počtu, který v listopadu zahynul za celý měsíc. K tragické bilanci přispělo vedle neděle především úterý se sedmi mrtvými a také středa, kterou nepřežilo pět lidí.

Zdroj: www.hzshk.cz Autor: HZS Královéhradeckého kraje

Jedna z víkendových tragických nehod se stala v sobotu v Opavě, kde opilý a zdrogovaný řidič srazil matku se synem, kteří přecházeli po přechodu. Žena zemřela, chlapec utrpěl vážné zranění.

V sobotu večer po dopravní nehodě u Dolního Třebonína na Českokrumlovsku zahynul naopak řidič osobního auta. Na silnici I/39 podle policie vjel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím automobilem, do kterého pak ještě narazila řidička dalšího vozu. Řidič zraněním podlehl při převozu do nemocnice.

Další dvě smrtelné nehody se staly v noci ze soboty na neděli. První se odehrála kolem třetí hodiny mezi Kyjovem a Svatobořicemi na Hodonínsku. Zranil se při ní jednadvacetiletý řidič, který později zemřel v brněnské nemocnici. Muž podle policie nezvládl řízení a vyjel mimo vozovku.

Mezi obcemi Střeň a Lhota nad Moravou na Olomoucku zahynul při další noční havárii třiatřicetiletý spolujezdec. Auto, kterým cestoval, vyjelo ze silnice a narazilo do stromu. Při nehodě se také zranili tři lidé, jeden z nich těžce. Řidič auta od nehody utekl, policisté ho v neděli odpoledne zadrželi.

Hned dva muži zemřeli v neděli ráno v osobním autě, do kterého narazil autobus v obci Lubná na Rakovnicku. Příčinou nehody bylo podle policie pravděpodobně nedání přednosti v jízdě ze strany řidiče osobního vozu.

Střet s osobním vozem nepřežil v neděli večer cyklista v obci Nasavrky na Chrudimsku. Muž byl podle policistů na místě mrtvý.

O víkendu se staly tři nehody také na železnici. V neděli odpoledne srazily vlaky lidi, kteří se pohybovali kolejištěm, v Praze mezi Veleslavínem a Ruzyní, v neděli se šestapadesátiletý muž rozhodl přecházet koleje v Úvalech ve chvíli, kdy místem projížděl rychlík.