Vyteklá nafta zavinila dopravní nehody

Mimoň (Českolipsko) - Vyteklá nafta z kamionu ohrožovala od dnešního rána až do odpoledne motoristy na Českolipsku. Podle českolipské policejní mluvčí Ivany Balákové na kluzké mastné silnici mezi Jablonným v Podještědí, Mimoní a Kuřívodami havarovali dva řidiči a vyvázli bez zranění. Přes Jablonné a Mimoň vede jedna ze dvou hlavních tras mezi Libercem a Českou Lípou. Kuřívodami prochází cesta z Mimoně do Doks.

Zdroj: www.hzs-zlkraje.cz Autor: HZS Zlínského kraje

Nákladní vůz Mercedes Benz s tahačem jel po mokré silnici kolem osmé hodiny. Nafta mu vytekla na třiadvacetikilometrovém úseku z Jablonného do Kuřívod. „Vytékala pravděpodobně z prasklé hadičky. Řidič kamionu si toho všiml až v Kuřívodech, kde se zastavil na svačině. Okamžitě zavolal na policii, o nebezpečné látce na komunikaci nás informovali i další motoristé,“ uvedla Baláková.

Unikající nafta zavinila první nehodu v Mimoni, kde před devátou hodinou najelo osobní auto do svodidel. Druhá havárie se stala přibližně ve stejné době v Pertolticích pod Ralskem, kde se osobní auto převrátilo na střechu. Řidič kamionu tankoval naftu na pumpě v Jablonném v Podještědí a vyšetřování případu není ještě ukončeno. Silničáři spotřebovali při likvidaci nafty z vozovky zhruba 80 litrů vapexu.