Most u Velké Hleďsebi je opět plně v provozu

Velká Hleďsebe (Chebsko) - Dnes byla dokončena rekonstrukce mostu na silnici z Velké Hleďsebi do Mariánských Lázní a opět tak slouží motoristům. Oprava mostu stála 13,3 milionu korun, uvedl ředitel Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje Zdeněk Pavlas. Patnáctimetrový most je na silnici, po které jezdí lidé z Velké Hleďsebi i od Chebu do lázeňského města. Po dobu celkové uzavírky tak museli řidiči jet po objížďce přes Drmoul a Hamrníky.

Většina prací se prováděla za částečné uzavírky, takže nedocházelo k dopravním komplikacím, řekla místostarostka Jitka Havlínová.

Financování oprav zajistila dotace z Evropské unie, milion korun šel ze státního rozpočtu a milion z rozpočtu Karlovarského kraje.

Po odkrytí svrchní části mostu stavaři zjistili, že původní nosníky zcela poškodila zatékající voda. Proto musely být nahrazeny novými, což ale také způsobilo prodloužení doby stavby asi o měsíc.

Na silnici z Velké Hleďsebi do Mariánských Lázních zároveň vyměňovali železniční svršek na trati nad silnicí. Uzavírky tak posloužily pro obě stavby.