Policisté budou do konce týdne řídit dopravu v centru Ústí

Ústí nad Labem - Policie se zaměřila na problematickou dopravu v centru Ústí nad Labem a nasadila zde asi 20 dopravních policistů, kteří tu na křižovatkách ručně řídí provoz. Snaží se tak vyřešit dlouhé zácpy kvůli rekonstrukci silnice, která spojuje Děčín s Prahou. Kvůli ní musí automobily projíždět po objízdné trase centrem města. Podle mluvčí ústecké policie Veroniky Hyšplerové zůstanou policisté na křižovatkách do konce týdne.

Kolony se pokoušela již v pondělí zvládnout desítka policistů, ale bylo jich málo. Proto dnes jejich počet policie navýšila. Podle Hyšplerové se situace uklidnila. Uvedla, že pomohlo nejen posílení hlídek, ale mnozí řidiči se raději centru města vyhýbají a snaží se najít jinou trasu. Přesto ve městě stále kolony jsou. Někteří řidiči se dokonce snaží projet přímo rekonstruovanou silnicí podél labského břehu.

Ředitelství silnic a dálnic muselo rozkopanou silnici podél Labe, která byla dosud částečně průjezdná, zcela uzavřít kvůli opravě mostu. Otevřená má být až 13. prosince. Stavba, se kterou ŘSD začalo letos v dubnu, bude stát 577 milionů korun. Silnice měla být hotova za dva roky od započetí stavby, práce se ale na několik týdnů zastavily kvůli nedostatku peněz. Ministerstvo dopravy je nakonec v rozpočtu našlo.

Součástí stavby je i protipovodňová hráz, která zabrání téměř každoročnímu zaplavování silnice. Povodně a následné zavření silnice v centru Ústí nad Labem totiž dosud způsobovaly dopravní kolaps podobný tomu nynějšímu, který je způsobený stavebními pracemi. Po dokončení všech úprav by měla být silnice průjezdná i při pětileté povodni.

Objízdné trasy při uzavírce v Ústí nad Labem
Zdroj: Google
Autor: ČT24