Volby by vyhrála ODS, zelení a lidovci jsou na hraně

Praha - Volby do Poslanecké sněmovny by podle listopadového volebního modelu společnosti Median vyhrála ODS se ziskem 29,5 procenta hlasů, za ní se umístila ČSSD s 27,1 procenta. Do sněmovny by se dostaly ještě KSČM s 14,2 procenta hlasů, strana TOP 09, kterou by volilo devět procent lidí, a zřejmě i KDU-ČSL s 5,6 procenta. Strana zelených by podle průzkumu získala 4,4 procenta hlasů.

U malých stran činí statistická chyba dva procentní body, u velkých stran čtyři. Zeleným by se tak teoreticky mohlo podařit překonat pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do dolní komory parlamentu, lidovci by naopak mohli skončit pod ní.

Meziměsíčně si ODS polepšila o zhruba jeden procentní bod, sociální demokraté získali o 2,5 procentního bodu méně, o více než tři procentní body si pohoršila také TOP 09. Větší podporu zaznamenali naopak komunisté a zelení. Lidovci si zachovali stejnou přízeň voličů. 

Také podle stranických preferencí, které jsou tvořeny hlasy všech oprávněných voličů, by volby vyhráli občanští před sociálními demokraty. Třetí by byli komunisté a čtvrtí TOP 09. V listopadu by se voleb zúčastnilo 63 procent oprávněných voličů, k volebním urnám by podle aktuálního průzkumu nešlo 37 procent Čechů.